Sauga põhikool

Projektõpe 1. – 3. klassile

21/05/2020 - 15:23

Kuna kõik on juba pikast distantsõppest arvuti taga väsinud, siis vahelduseks valmis klassiõpetajate koostöös loovtöö, kus arvutit on vaja ainult töö saatmiseks. Muidu saate tegutseda ekraanivabalt.

Kõik töö tegemiseks vajamineva leiate allpool olevast failist.

ManusSuurus
PDF icon Projektõpe-21.05-28.05.pdf434.72 KB

Distantsõpe vene keeles II

20/05/2020 - 03:21

Õpilased õpivad distantsõppe ajal hoolega vene keele sõnu. 6.-7. klassi õpilased said teemale "Kool ja klass" loovalt läheneda. 6. klassi õpilaste ülesandeks oli joonistada või internetist otsida üks pilt (kool või klass või kooliasjad) ja kirjutama pidi pildile ka kooliga seotud vene keelsed sõnad. See, milliseid huvitavaid töid lapsed tegid, saab näha allpool olevast videost. Kuna oleme juba kaks kuud distantsõppel olnud siis igatseme oma kooli väga.

7. klassi õpilased kirjutasid jutukese sellest, mis on meie kool, mis on kooli juures kõige huvitavam ning millised toredad õpetajad ja sõbralikud õpilased meie koolis on. Nende toredaid jutukesi saab näha SIIT

Näeme uuel kooliaastal! Olge terved ja hoolitsege enda eest!

Karolina Toomsalu

vene keele õpetaja

 

Loodusõpetuse projekt "Sibulast-seemnest toredaks taimeks"

17/05/2020 - 17:09

Kevad on tärkamise aeg. Taas pistavad taimed oma nina mullast välja ja sirutavad end sooja päikese poole. Et seda protsessi lähemalt jälgida, said 2. klassi õpilased loodusõpetuses ülesandeks pista ise kodudes oma näpud mulda ja kasvatada seemnest või sibulast endale meelepärane taim. 

Taime eest tuli 3-4 nädalat hoolitseda nagu oma pisikese "beebi" eest. Teda oli vaja igati poputada, kasta, väetada, pöörata paremini valguse poole jne. Kõik õpilased said sellega väga hästi hakkama!

Tänan kõiki lapsevanemaid, kes selle projekti edukaks läbiviimiseks lastele vajalikud vahendid hankisid. Hoolitsemine ja töö kestab kindlasti veel edasi, aga lõpptulemusena saab igaüks peagi nautida kodus õiteilu või maitsvaid vilju. Ise tehtud, hästi tehtud!

Õpetaja Maile Lilletai

ManusSuurus
Fail Arbuus. Jarko.docx581.45 KB
Fail Gladiool. Marelle.docx348.96 KB
Fail KÕRVITS. Heidi.docx1.31 MB
Fail Kosmos. Mikk.docx738.91 KB
Fail Kressid. Kristjan.docx72.45 KB
Fail Kurk. Lisandra.docx533.02 KB
Fail Lilled ja tomatid. Christian.docx565.95 KB
Fail Lillhernes. Karl Markus.docx10.6 MB
Fail Lõvilõug. Olaf.docx1.11 MB
Fail Nelk. Tuuli.docx922.08 KB
Fail Päevalill. Loore.docx991.8 KB
Fail Pauliina.docx207.45 KB
PDF icon Redis. Karolin.pdf639.02 KB
Fail Redis. Kenert.docx1.15 MB
Fail Redised. Hardi.docx1.23 MB
Fail Saialilleampel. Hardi.docx652.85 KB
Fail Sibul ja aedpetersell. Mirell.docx295.33 KB
Fail Sibul. Genert.docx442.81 KB
Fail Sibul. Hanna.docx116.89 KB
Fail Taimed. Kertu.docx1006.32 KB
Fail Till. Gabriella Marlene.docx534.26 KB
Fail Tomat. Kauri.docx359.03 KB
Fail Tomat. Sanete.docx1.11 MB
Fail loodus taim_Johannes.docx338.17 KB
Fail Aed Maarja Elisee.docx225.09 KB

Emadepäev 2020

10/05/2020 - 00:56

Selle aasta emadepäevaks kinkisid Sauga Põhikooli õpilased oma emadele kauneid kunstitöid, õpiti pähe tähtpäevale pühendatud luuletusi ning toredad tööd valmisid ka käsitöötundides. Vanemate klasside õpilased tegelesid usinasti omaloominguga, 5.-9. kl  laste emadepäevaluulest valmis  lausa luulekogu.

 

1. klass joonistas ja meisterdas, 2. klassid tegid muusikatunni raames laulu “Ema teeb köögis süüa” põhjal pildi. 2.a klass õppis aga õpikust pähe luuletused teemal “Ema ja vanaema” ning lapsed lugesid neid üksteisele Zoomi vahendusel. 

3.a ja 3.b klass kirjutas oma emadest toredaid luuletusi ning joonistati ka laulu ”Kes on meie ema” põhjal pilt. 2.b ja 3. klassid meisterdasid kunstiõpetuse tundides vahvaid lilli.

Ka vanemate klasside õpilased soovisid oma emadele ilusat emadepäeva ning kirjutasid toredaid luuletusi. 5.-9. klassi õpilaste omaloomingust pandi kokku terve luulekogu. 

Soovime kõikidele emadele ja vanaemadele ilusat emadepäeva!

Sauga Põhikooli koolivorm

09/05/2020 - 21:09

Distantsõpe bioloogias

04/05/2020 - 19:04

8. klassi õpilased said ülesandeks uurida samblike abil oma koduümbruse õhu puhtust. Selleks tuli kõigepealt lõigata papist raam, seejärel minna õue ja otsida vähemalt kolm erinevat puud. Raam tuli asetada puule ning uurida, kui palju samblikke selle sisse jäi. Mida rohkem samblikke, seda puhtam õhk. Ülesanne pakkus head vaheldust tubasele õppetööle. 

Püsige terved!

Rena Ridalaan

loodusainete õpetaja

Matemaatikavõistlus “Jänku-Juta"

30/04/2020 - 13:59

 

8.-18.aprillini toimus TÜ teaduskooli veebipõhine matemaatikavõistlus “Jänku-Juta”

1.-3.klassi õpilastele, milles Sauga Põhikooli õpilased agaralt ülesandeid lahendasid.

Kolme vooru kokkuvõttes anti välja I-III järk kõige tublimatele.

Sauga Põhikoolist:

II järk - Aron Kivilo 3a

II järk - Hardi Kärdi 2a

II järk – Kristjan Kold 2a

II järk – Olaf Meri 2a

Õnnitleme!

Merike Rahtma

Distantsõpe muusikaõpetuses

28/04/2020 - 13:43

Ka distantsõppes on muusikaõpetuse tundides võimalik tegeleda tavapäraste tegevustega: teha lõbusaid rütmiharjutusi, laulda noodist, kuulata muusikat ja laulda laule. Pärast tutvumist Andres Vahisalu lauluga „Kes mida teeb?“ pidid 2. klassi õpilased valima laulust ühe kodulooma, joonistama sellest pildi ning kirjeldama selle looma tähtsust inimese jaoks. Õpilaste valikusse mahtusid kass, koer, lehm, lammas ja isegi mesilased. Neid vahvaid tõid on nüüd teilgi võimalik vaadata. 

Õpetaja Tiina Männik

Rohkem pilte SIIN.

Munadepühad "Teeme kodus kunsti" 2020

13/04/2020 - 00:59

Huvijuht Merilin Kauniste eestvedamisel ning koostöös kunsti- ja tööõpetuse õpetajatega (Silja Heinsalu, Maile Lilletai ja mina) kuulutati neljanda nädala distantsõppes välja „Teeme kodus kunsti“, mille eesmärk oli näidata distantsõppe häid külgi: perega koos midagi ilusat luua, kuna kätte olid jõudnud munadepühad. Kõige olulisem distantsõppes on leida ja hoida õpilastes motivatsioon. Selleks, et munadepühad kodus loomingulised oleksid, oli võimalus koos perega munadepühaks midagi toredat meisterdada, joonistada, värvida, küpsetada jne. Mõned head ideed said õpilased ka YouTube'ist. Tööd tulid väga mitmekesised ja huvitavad. Kõik saadetud tööd on nüüd ka kooli kodulehel ja facebookis. Samas on igal olukorral ka positiivne pool: oleme palju juurde õppinud ja kogemuse võrra jälle rikkamad. Oleme jätkuvalt Teie jaoks olemas.

Olge terved!

Õpetaja Merike Rahtma

Saadetud tööd SIIN.

Distantsõpe inimeseõpetuses

09/04/2020 - 15:37

Rõõm on tõdeda, et õpilased, eriti aga algklasside õpilased on suutnud kenasti kohaneda uutmoodi õppetööga. Kiitus lastele ja suured tänud nende vanematele, kes oma lapsi on igati nõu ja jõuga aidanud! 3. klasside inimeseõpetuses oli teema „Eesti naaberriigid“ Õpilastel oli ülesandeks valida neljast naaberriigist üks riik ja anda sellest ülevaade, kus ei puuduks ka selle riigi rahvussümbolid. Kõigi esitatud tööde puhul selgus, eelistatud naabriteks on Soome ja Venemaa. Järgmisel nädalal loodan anda ülevaate järgmisest tööst, kus tuleb jälgida kevade tulemist ja teha ülevaade, mis sisaldaks tähelepanekuid kolme õppeaine – loodus-, inimese- ja muusikaõpetuses õpitud ja muidki nende õppeainetega seotud teemasid.

Olge tublid ja terved!

Õpetaja Tiina Männik.

 

ManusSuurus
Fail RanerReimann_Rootsi.pptx7.48 MB

Distantsõpe vene keeles

02/04/2020 - 21:01

Isegi distantsõppel olles, hoitakse õpilastega kontakti läbi videokõnede. Viimase nädala 8. klassi vene keele tundide teemaks oli “Meie väike haaramatu Eesti”. Videotundides rääkisime Eesti riigist, oma looduse ilust, vaatamisväärsustest ja üritustest, mida korraldatakse riigi eri nurkades. Teema õppimise käigus valmisid õpilastel huvitavad tööd, nad otsisid infot erinevate linnade kohta ja jagasid seda padlet.com lehel. 9.klassiga oli teemaks “Meie elame Euroopas”. Palju huvitavat infot leidsime õpikust, arutlesime, kus on parem puhata, kuhu tahaksime minna, tutvusime erinevate traditsioonidega, mängisime Challenge kahooti ja lõpuks tehti ka ülesanne, kus tuli leida vaatamisväärsused, mis olid piltidel ja kirjutada, kus kohas see asub ning mis riik see on. Nimetada tuli ka riigi pealinn.

Lastele meeldisid ülesanded väga ning samuti meeldis neile videokõnede kaudu arutleda.

Karolina Toomsalu

vene keele õpetaja

Distantsõpe kehalises kasvatuses

30/03/2020 - 17:54

Distantsõppel olles veedavad lapsed tavapärasest rohkem aega nutiseadmetes, mistõttu on oluline roll kehalise kasvatuse tundidel, et tuua end välja sundasendist ning olla edaspidigi terve ja rühikas. Lisaks on kehalise kasvatuse tunnid ka distantsõppel olles lõbusad ja samas ka korraks tore vaheldus üksnes kooli saalis treenimisele. Väga oluline osa kehalise kasvatuse tundides on praegu liikumine värskes õhus, tehes seda mõistagi turvaliselt, jälgides kõiki hetkel kehtivad reegleid. Algklasside õpilastele on olnud suureks motivaatoriks ka vanemad, kes on kodus võimalikult palju vahendeid selleks välja otsinud: hantlid, treeningmatid, kummilindid jne. Lisaks on leitud ka loovaid lahendusi: takistusrada oma aias, aaretejaht vms. Teinekord võetakse vanemad ka kampa ja nii treenitakse üheskoos! Oluline, et tervis püsiks korras ja meel rõõmus!

Romet Mihkels ja Maile Lilletai
kehalise kasvatuse õpetajad

Rohkem pilte SIIN.

 

Distantsõpe tööõpetuses

25/03/2020 - 22:28

“Minu unistuste võileib”

Kõigepealt pidid lapsed vaatama YouTube'is huvitavaid videoid võileiva valmistamisest ning seejärel suunduma kööki ja ise valmistama oma unistuste võileiva. Laste võileivad on fantaasiarikkad ja kindlasti maitsvad vahepalad, mis teevad kõhu täis ja meele rõõmsaks nii suurtel kui väikestel!

Kas pole ahvatlevad võileivad? (pildid)

Suur tänu vanematele toetuse eest!

Merike Rahtma

Distantsõpe kunstiõpetuses

22/03/2020 - 01:44

Distantsõpe on väljakutse nii õpetajate kui ka õpilaste jaoks. Oleme rõõmsad ja tänulikud, et meie õpilaste vanemad on olnud laste jaoks olemas, neid toetanud ja abistanud, samuti suhtunud uude õppekorraldusse rahulikult ja mõistvalt.

Kunstiõpetuse tunnis pidid õpilased joonistama geomeetrilistest kujunditest pildi. Joonistamisel  kasutati  eri suurusega ristkülikuid, ruute ja ringe. Abivahendiks olid joonlaud ja sirkel. Joonistada võis laeva merel, unistuste autot või robotit.

Hindame väga, et nii õpilased kui ka lapsevanemad annavad õpetajatele tagasisidet. See aitab meil paremini õppetööd korraldada.

Joonistused tulid päris toredad, nagu piltideltki näha.       

Rõõmsat meelt ja ilusat kevade algust!

Õpetaja Merike Rahtma

Armas õpilane!

19/03/2020 - 19:22

Armas õpilane!

Kui me eelmisel nädalal Sulle koolis ütlesime, et järgmised kaks nädalat teeme õppetööd internetis ja koolimajja meist keegi ei tule, siis kõlas see nagu ootaks Sind ees koolivaheaeg.

Nüüdseks oled saanud aru, et ei tulnudki vaheaega, vaid igapäevane õppetöö jätkub ja õpetajatega suhtlemiseta ei möödu ükski koolipäev. Kõik on üsna samamoodi, lihtsalt natuke teisiti kui muidu.

Sa oled olnud nende kodus oldud päevade jooksul väga tubli: jälgid eKoolis, mis ülesandeid õpetajad sinna üles panevad, osaled videotundides, saadad e-kirju, töötad usinasti arvuti taga ja vahetad telefoni teel või internetis aktiivselt infot ka klassikaaslastega. Just nii peabki!

Kuid on veel üks oluline asi, mida me Sinult ootame.

Sa ju tead, et riigis kehtib koroonaviiruse tõttu eriolukord ja inimestel palutakse püsida kodus.

Eriolukord tähendab trennidest, hobidest, väljaskäimistest, hängimistest ja sõpradega näost näkku suhtlemisest loobumist. See on vajalik selleks, et me ei levitaks koroonanakkust, mis levib eriti hästi siis, kui inimesed koos on.

Ole hea, püsi mõned nädalad kodus. Käi aegajalt üksi õues jooksmas, jalutamas või koeraga jalutamas. See ei ole ju nii raske, Sa saad sellega hakkama küll!

Mõtle sedasi: kui Sina oled praegu tubli ja loobud mõneks ajaks sõpradega tšillimisest, siis oled olnud abiks koroonahaiguse leviku peatamisel.

Kas pole uhke ja hea tunne teada, et Sinust ja Su sõpradest sõltub nii palju?

Romek Kosenkranius
Pärnu linnapea

COVID-19

14/03/2020 - 12:47

Valitsuskabinet otsustas 12. märtsil, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused uksed alates esmaspäevast, 16. märtsist ning lähevad üle distantsõppele, hetkel kuni 1. maini. 14 päeva järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta. Esmaspäevast, 16. märtsist on koolihoone õpilastele suletud. Õpetajad on õpilastega kokku leppinud edasistes tegevustes ja ülesannetes ning õpilased on viinud koolimajast kaasa kõik kodus õppimiseks vajalikud õppevahendid ja –materjalid. Õppetööd korraldatakse e-kooli kaudu: õpetajad kannavad sisse ainetunnid, lisavad info õppematerjalide ja õppetegevuste kohta. Tagasisidestamine on korraldatud kahe nädala kaupa, selle aja jooksul peavad õpilased esitama õpetajatele oma kodused tööd, et saab anda tagasisidet (hinne või hinnang). Vajadusel võtke aineõpetajatega ise kontakti e-kirja teel. Jagame infot nii kooli kodulehe, e-kooli kui e-kirjade kaudu.

Jäägem terveks!

Emakeelenädal oli tegevusterohke

14/03/2020 - 12:32

9.-13. märtsini toimunud emakeelenädala avas omaloomingupäev. 2.-9. klassi õpilased kirjutasid eesti keele tundides emakeelepäevale pühendatud luuletusi, mille hulgast valis  žürii välja parimatest parimad. Auhindu jagus 24 õpilasele. 

Jutuvestmise päeval pakkus lastele kuulamisrõõmu Jaak Känd, kes pajatas rahvajutte ja tutvustas oma luuleraamatut ,,Elevandid pasundavad unenägudes“. Et suuline jututraditsioon on kaasahaarav ja ehe, selles polnud pärast kohtumist kahtlust kellelgi.      

Sel aastal asusid meie kooli õpilased kõige kaunima emakeelse sõna otsinguile. Iga klass kandis valitud sõnad plakatitele, mis kaunilt kujundatuna ehivad nüüd koolimaja seinu. Üht lemmikut polnudki, aga kõige sagedamini kordusid sõnad ,,kallis“, ,,ilus“, ,,Eesti“.   

Terve koolipere lõi samuti kaasa ettelugemisvõistlusel, kus parimad sõnakunstivaldajad kandsid koolikaaslastele ette katkendeid Fr. Tuglase, A. Kivirähki, O. Lutsu, E. Raua ja paljude teiste eesti kirjanike teostest ning pärimuslike lugude varasalvest. Selgi võistlusel jagati ohtralt auhindu – ligi 30.  

Toreda üllatuse tegi lastele koolisöökla, sest iga päev oli menüüs mõni tervislik eesti rahvustoit. Eriti hästi maitsesid lastele kamajook ja rukkileib munavõiga.  

Emakeeleõpetajat abistasid tegusa nädala läbiviimisel huvijuht Merilin Kauniste, õpetaja Merike Rahtma ja kõik klassijuhatajad. 

Marika Hoolma    

Rohkem pilte näeb SIIT.

 

Eelkool

13/03/2020 - 12:29

COVID-19

12/03/2020 - 14:06

Kõige värskemat infot viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiab Terviseameti kodulehelt https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus.

Erasmus+ Martinique

10/03/2020 - 11:07

Veebruarikuus avanes Sauga Põhikooli õpetajatel ja õpilastel unikaalne võimalus külastada Prantsusmaa departemangi- Martinique saart. Erasmus + projekti “Another Hike Another History…” (“Veel üks retk, veel üks ajalugu…”) raames sõitsid inglise keele õpetaja Magdalena Donerstak, õppealajuhataja Heli Alumets ning huvijuht Merilin Kauniste koos kolme 5. klassi õpilasega Ranno Peet, Henri Viotti, Richard Müller Kariibi mere äärde seiklema. Projekt koosnes viiest põnevast ja tegusast päevast. 

Esimesel päeval õpiti üksteist tundma, kuulati Martinique saare rahvuslikku muusikat ning üritati selle järgi ka tantsida. Kõnelema oli ka kutsutud saare linnapea, kes tänas oma sõnavõtus kõiki kaasalööjaid ning kutsus meid ka tulevikus Martinique’d külastama. Peale mõnusat koosviibimist pakuti kõigile kohalikku kehakinnitust, milleks olid isuäratava maitsega kakao ja saiake. Tehti esimene tutvus ka vihmametsaga.

Teise päeva varahommikul sõideti Absaloni vihmametsa, kus toimus väljakutset pakkuv matk. Õpiti tundma erinevaid vihmametsas sirguvaid taimi ning uuriti nende kasutamise kohta. Metsas kohati ka tarantlit, kes on selle saare põline asukas. Matk nõudis suurt jõupingutust, sest mägine maastik ja muda muutsid selle raskesti läbitavaks. Peale pikka ja väsitavat rännakut suunduti Fort-de-France-i linna ekskursioonile. Õpiretkel tutvustati saare ajalugu ning näidati tuntumaid vaatamisväärsusi nagu Püha Louis ‘katedraal ning kindlus ja Schoelcheri raamatukogu.

 Kuna saart on tabanud mitmed looduskatastroofid, siis on vanadest ehitistest vähesed alles. Saarel on ka aktiivne vulkaan Pelee, mis viimati purskas aastatel 1929-1932, kuid mille suurim hävitustöö juhtus aastal 1902, kui see hävitas terve linna ning tappis umb 29000 inimest. Peale aktiivse vulkaani kimbutavad saart tihti ka maavärinad ning orkaanid. Peale neid sündmuseid on enamus linna tähtsamaid maju ehitatud tugevamatest ning vastupidavatest materjalidest, et selliste looduskatastroofidega hõlpsamini toime tulla. 

Kolmas päev veedeti Basse-Pointe nimelises linnas, kus asus ka külastatav Aimé CÉSAIRE kool. Tutvuti linnaga ning matkati läbi banaani ja suhkruroo istanduste, kus osalejatele tutvustati istanduste ajalugu ning räägiti lähemalt saaduste kasvatusviisidest. 

Neljanda päeva alguse veetsid õpetajad ja õpilased vee peal saartega tutvudes. Nimelt toimus sel päeval Kajakimatk, mille käigus õpilased said aerutamist omal nahal proovida. Kelle jaoks sõit liiga raske tundus, sai paadist vaadet nautida. Külastati saart, mis on koduks paljudele iguaanidele ning palava ilmaga toimetulekuks said kõik osalejad ka väikse supluse teha. Kuna neljanda päeva teemaks oli vesi, siis liiguti edasi Tombolod vaatama. Tombolo on väike saar, mis ei ole mandrist täielikult eraldatud. See saarekujuline maapind on tegelikult rannikule kinnitatud õhukese liiva kangaga.

Viimasel päeval toimus hääletamine, kus valiti parimat plakatit. Enne projektireisile minekut tuli kõikidel riikidel valmistada plakat teemal “Matkamise kasulikkus”, võistlus oli tasavägine, kuid lõpuks jäi siiski peale Kreeka tiimi poolt valmistatud loosung. Lisaks sellele tutvustati osalejatele ka Bwa Flo-d, mis on surfamise eelkäija, see kujutab endas lainetel sõitmist kerge puust tehtud pakuga. Päev lõpetati ühise traditsiooniliste toitude söömisega. 

Martinique saar oli äärmiselt huvitav sihtpaik ning projektimeeskond oli matkadeks valinud väga huvitavad ja väljakutsuvad rajad. Osalejatel oli hea meel projektireisist osa võtta ning projektipartneritega kohtutakse juba uutes sihtkohtades.

Pilte saab vaadata SIIT.

Õpilased tutvusid kutseharidusvõimalustega

07/03/2020 - 21:20

5. märtsil külastasid 8. ja 9. klassi õpilased Pärnumaa Kutsehariduskeskust. Külaskäik algas infotunniga, kus karjäärinõustaja Lisette Kandima tutvustas edasiõppimisvõimalusi ja vastas õpilaste küsimustele. Tõdeti, et kutsekeskhariduse ainuke siht ei ole tööturg, vaid ka võimalus õppida ja arendada end edasi järgmistel tasemetel. Noored said kasulikke näpunäiteid, kuidas planeerida oma karjääri ning teha õigeid kutsevalikuid. Põhjalikule infotunnile järgnes ekskursioon kutsehariduskeskuse kaasaegsetes õppehoonetes. Õpilased tegid ringkäigu raamatukogus ja aulas, külastasid erialaklasse. Uudistamist jätkus nii juuksurite kui ka kosmeetikute õppesalongis, tutvuti puidu- ja ehituserialade ning keevitamise ja autotehnika õppetöökodadega. ,,Kui saaksin, tuleksin siia otsekohe õppima,“ võttis hariva õppekäigu lühidalt kokku 8. klassi õpilane Kauri Auväärt.

Marika Hoolma

klassijuhataja      

Õues mängimise nädal

13/02/2020 - 00:30

Eelmisel nädalal (03.02 - 07.02.2020) otsustasid Sauga kooli õpilasesinduse liikmed, et on aeg üheks väikseks värske õhu pausiks ning korraldasid “Õues mängimise nädala”. Selleks, et õues sooja hoida, mõeldi välja neli erinevat mängu, kus oma koolis õpitut proovile panna. Matemaatika punktis uuriti, kas korratabel ja arvutamine tulevad hästi välja, lisaks tuli õige vastuse korral ka natuke joosta. Teises punktis harjutati inglise keelseid sõnu. Esimene klass harjutas sõnu eesti keeles. Õpilastel tuli kilekotis hüpata ning seejärel tähestikus tähe taha sõna kirjutada. Suure jooksmise ja hüppamise vahepalaks oli välja mõeldud tore kunstiline projekt. Õpilased said looduses leiduvatest esemetest enda lemmikut õpetajat kujutada. Pildid tulid väga lahedad. Viimasena said kõik täpsust harjutada ning disc-golfis enda meeskonnale punkte koguda. Hoolimata jahedast ilmast, olid kõik õpilased pisikese värske õhu pausiga rahul.

Rohkem pilte SIIN.

Kevin Reimann saavutas bioloogiaolümpiaadil kolmanda koha

05/02/2020 - 14:53

1. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor, kus meie kooli esindasid Kevin Reimann, Mark-Sander Ardel ja Hanna-Liisa Hein. Kõige edukam oli 8. klassi õpilane Kevin Reimann, kes saavutas oma vanusegrupis kolmanda koha. 

Palju Õnne!

Loodusainete õpetaja,

Rena Ridalaan

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2019/2020 õppeaastast alates 193 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 40, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides klassides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Koolis on käsil videote tegemine erinevatest tunnimaterjalidest, et õpilastel oleks haiguse tõttu koju jäämise korral võimalik tundi järelevaadata ja õppida.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik ega tekita koolistressi.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel (1.- 4. klassini) on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus pikapäevarühma õpetaja juhendamisel tehakse koduseid ülesandeid.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Kõik huviringid on õpilastele tasuta. Koolis on näiteks meediaring, mudilaskoor, pilliõpe (klaver, suupill) jne. Ringitunnid on tasuta.
 • Ekskursioonid on kooli poolt toetatud ja õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!

Sauga Põhikool Facebookis

12/08/2015 - 14:36

TÄHELEPANU!

Sauga Põhikoolil on ka Facebook!

ManusSuurus
PDF icon Koolibussi marsruut Kilksamaa-Sauga suunal256.07 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Kilksama suunal1.95 MB
PDF icon Koolibussi marsruut Urge-Sauga suunal640.16 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Urge suunal639.29 KB