Sauga põhikool

Do It Yourself – Flying kites | Tee seda ise – tuulelohede lennutamine 

17/10/2020 - 17:34

Kuuendatel klassidel oli inglise keele tunnis teema ,,Do It Yourself.’’ Juttu tehti tegevustest, millega saab kodus ise midagi luua. Räägiti õmblemisest, kudumisest, puutööst ja meisterdamisest. Õpikus kirjeldati detailselt, kuidas meisterdada tuulelohet. Nii valmisidki kodutööna vahvad tuulelohed, mille lennuvõimekus kooli õuealal proovile pandi. Kaasa võis võtta ka poest soetatud lennumasina. Tundus, et ülesanne oli nii vahva, et tegelikult olid pea kõigil kaasas oma meisterdused. Lohedele olid isegi nimed pandud. Ilm oli ilus ja kohati puhus tuulgi. See aeg, kui tuult polnud, aitasid hädast välja kiired jalad. Kondiaur pani samuti lohe lendama. 

Kui alguses lohe meisterdamine ja lennutamine väga suurt elevust ei tekitanud, siis pärast tunnistati, et tegevus oli tore meelelahutus. Ingliskeelse meisterdamise juhendi järgi valmisid väga omanäolised tuulelohed, mida saavad õpilased edaspidigi lennutamas käia. 

Magdalena Donerstak

inglise keele õpetaja

Rohkem pilte SIIN.

"LEIBA EI ASENDA" 2020

14/10/2020 - 11:00

5. kuni 11. oktoobrini toimus Eesti Leivaliidu iga-aastane rukkileivakampaania „Leivanädal 2020“, mis tõstis tähelepanu keskpunkti aastasadu eestlase toidulauda ehtinud rukkijahust leiva. Järjekorras juba 22. 

 

Leivanädala tunnuslauseks on “LEIBA EI ASENDA”.

 

9. oktoobril tähistas ka 3. klass aktiivselt leivanädala lõppu. Vaatasime õppefilmi, kus saime teada, kui suur töö tuleb teha enne, kui leib meie lauale jõuab. Arutlesime, kuidas erinevad vana-aja leivaküpsetamise traditsioonid tänapäevasest. Lugesime katkendeid leiva teemalistest raamatutest, tutvusime erinevate vanasõnade ja mõistatustega leivast, täitsime toredaid töölehti, tegime viktoriini, püüdsime maitsmise abil ära tunda erinevaid leivasorte. Päeva lõpus joonistasime pilte ja kaunistasime nendega stendi ning viimaks valisime ka oma lemmiku leiva.

Oli väga tegevusterohke ja põnev päev!

 

Maile Lilletai ja Meike Rahtma

3.a ja 3.b klassijuhatajad

Rohkem pilte SIIN.

Loeng "Jäätmete sorteerimine" 2020

10/10/2020 - 19:56

Oktoobrikuu teisel nädalal toimusid Sauga Põhikoolis algklasside õpilastele loengud teemal „Jäätmete sorteerimine“. Õpetaja Maile Lilletai kutsus kooli keskkonnahariduse spetsialisti Kalle Kõllamaa. Õppeprogrammi eesmärgiks oli suunata mõtlema, mida saame ise ära teha selleks, et jäätmeteket vähendada ning kuidas toimetada juba tekkinud jäätmetega. Lapsed said vastuseid ka paljudele küsimustele: Kuidas käituda majapidamises tekkivate jäätmetega? Kuhu jäätmed viiakse ja mis nendega edasi tehakse? Milliseid jäätmeid saab taaskasutada? Kus asub kodulinna (valla) jäätmejaam ja prügikonteinerid? Õppeprogramm oli koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest – õpilased said teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu ja kõigil osalejatel oli võimalus harjutada programmi läbiviija poolt kaasa võetud jäätmete sorteerimist.

Loeng oli hariv ja huvitav.

Merike Rahtma

3.b klassijuhataja

Rohkem pilte SIIN.

Inspiratsioonipäev puudutas ja pani mõtlema

08/10/2020 - 22:22

6. oktoobril toimus ettevõtlusnädala raames taaskord Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev. Meie koolist võttis sellest osa 9. klass, päeva aitasid läbi viia Pilleriin Türnpu ja Karolin Põbo.

Käesoleva aasta inspiratsioonipäeva teemaks oli „Enesekindlus ja enesekehtestamine“. Olude sunnil toimus üritus veebipõhiselt. Koguneti klassi, kus kuulati-vaadati loenguid. Loengute vaheajad sisustati aktiivsete tegevustega, mängiti bingot, tehti toredaid pilte ja jagati ka auhindu.

9. klassi õpilane Marilin Aak leidis, et kõige huvitavam esineja oli Sass Henno, kes rääkis pere- ja suhtevägivallast. ,,Ta rääkis nii, et pani tõsiselt mõtlema selle üle, kui palju halbu inimesi meie ümber on. Sass Henno ise üritab ohvreid väga palju aidata. Ta rõhutas, et vägivallaohvrid ei tohiks muret varjata, seda peaks jagama teistega. See teema oli väga põnev.“ Marilini arvates oli kõiki esinejaid huvitav kuulata, õpilaste tagasiside oli enamasti positiivne.

,,Mulle meeldis ettevõtja Sandra Raju loeng,“ lausus Greete Kalmus. ,,Ta rääkis vigadest, mida on oma elus teinud.“ Rain-Robin Kurg lisas: ,,Minu arvates on tähtis, et saaksime õppida teiste eksimustest, siis ei juhtu meiega samamoodi.“

,,Mind tegi Sass Henno jutt hingetuks, see oli väga õpetlik, tavaliselt sellistest teemadest ei julgeta rääkida, aga on vaja,“ kirjeldas päeva suurimat elamust Kauri Auväärt.

Marika Hoolma

klassijuhataja

 

8. klass Mukri rabas

08/10/2020 - 08:51

02. oktoobril käisid meie kooli 8. klassi õpilased väikesel matkal Mukri rabas. Raplamaal Eidapere lähedal asuv Mukri raba on tekkinud järve soostumisel umbes 10 000-9000 aastat tagasi ja seda peetakse Eestis üheks vanimaks sooks. Matkaraja pikkus on umbes 2,5 km. Rabarajal asuvad veesilmad vesiroosidega ja vaatetorn, kust avaneb kaunis vaade kogu rabale. Legendi järgi olevat rabas uppunud Krõõda-nimeline naisterahvas ning sellest ajast olevat Mukri männid punase koorega. 8. klassi õpilased otsisid ja uurisid erinevaid rabataimi ja –loomi. Leidsime nii jõhvikaid, pohli kui kukemarju. Uurisime samblaid ja koldasid, mida just koolitunnis õppisime. Kohtasime nastikutki. Nautisime kaunist vaadet vaatetornist ja pidasime väikese pikniku rabajärve kaldal.

Loodusainete õpetaja,

Rena Ridalaan

Rohkem pilte SIIN.

Õpetajate päev möödus lõbusalt

05/10/2020 - 21:21

Õpetajate päev algas traditsiooniliselt saalis, kus õpetajad andsid õpilastele üle oma nimesildid. Töökohustused üle võetud, suundusid noored õpetajad klassidesse proovima, kuidas tunniandmisega toime tullakse. Direktor Mark-Sander ja õppealajuhataja Marilin leidsid uue ameti kõrvalt aega ja põikasid sisse ka õpetajate tuppa, et läbi viia lõbus mälumäng Kahoot. Kõige paremini teadis põnevaid fakte meie õpetajate kohta võistkond Muhkel. Auhinnaks said võitjad võimaluse esitada võidutants, seegi tuli neil välja suurepäraselt. Meeleoluka koolipäeva lõpus paluti õpetajad saali väikesele tänukontserdile, kus laulude ja luulekavaga esinesid õpetajate Merikese, Tiina ja Marika õpilased. Täname kõiki, kes õpetajate päeva kordaminekule kaasa aitasid!

Rohkem pilte SIIN.

Loodusõpetus õues

05/10/2020 - 10:03

Eelmisel nädalal oli meil loodusõpetus õues. Selle teema oli "Sügise värvid". Värve oli õues palju. Kõige lihtsam oli leida rohelist, kõige raskem sinist.

Kõik töötasid usinasti.

Oli tore ja lõbus tund!

Pauliina Ild 3.a klass

Rohkem pilte SIIN.

Heategevuslik teatejooks 2020

24/09/2020 - 15:32

Kolmapäeval, 23.septembril toimus Pärnu Rannastaadionil heategevuslik teatejooks, mille eesmärgiks on koguda raha Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja rajamiseks. Peale Pärnu toimus 15.heategevusjooks 27 linnas ja asulas üle Eesti. See on Eesti suurim koolinoorte spordiüritus ja ühtlasi üleeuroopalise spordinädala avaüritus. Võistlused avas ja esimese stardipaugu lasi Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Enne võistluste algust tehti presidendiga ka ühispilt, millest said osa võtta ka Sauga Põhikooli õpilased.

Pärnu heategevusjooksust võtsid osa ligi 1400 õpilast linna ja maakonna koolidest. Meie koolist oli välja pandud 6 võistkonda – kaks viiendate klasside võistkonda (millest ühes jooksid neljanda klassi õpilased), üks kuuenda, üks seitsmenda, üks kaheksanda ja üks üheksanda klassi võistkond. Igas võistkonnas jooksid 4 poissi ja 4 tüdrukut ja igaühel tuli läbida 150-250 meetrit. Kõik osalejad said endale kollase mesikäpa T-särgi ja mesikäpa maiustusi.

Sellel teatejooksul võitjaid välja ei selgitatud. See aga ei tähendanud, et kõik noored poleks teatepulka saades maksimaalselt pingutanud. 

Päikesepaistelise ilmaga Rannastaadionil toimunud jooksust tundsid loodetavasti kõik rõõmu, sest teatejooksu eesmärk oli propageerida laste tervislikku elustiili ja muuta liikumisharjumusi!

Romet Mihkels
kehalise kasvatuse õpetaja

Rohkem pilte SIIN.

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2020/2021 õppeaastast alates 209 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 40, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides õppetundides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus on võimalik nii õppida kui ka tegelda huvitegevusega.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Koolis tegutsevad erinevad huviringid ning ringitunnid on tasuta.
 • Õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal ja on kooli poolt toetatud.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!