Sauga põhikool

Matemaatikavõistlus "Võistumiks"

05/12/2018 - 13:13

Hea meel on teatada, et meie kooli tublid lapsed on saavutanud mitmeid märkimisväärseid kohti vabariiklikul 1.-4. klasside matemaatikavõistlusel "Võistumiks".

1.  klasside arvestuses saavutas individuaalarvestuses 26. koha 1b klassi õpilane KAROLIN TEDER

1. klasside võistkondlikus arvestuses saavutas 7. koha 1B klass ja 11. koha 1A klass

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 1. koha 4b klassi õpilane HENRI VIOTTI

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 6. koha 4b klassi õpilane LISETE SINIMÄGI

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 9. koha 4a klassi õpilane RICHARD MÜLLER

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 17. koha 4a klassi õpilane RAMON MEINER

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 28. koha 4b klassi õpilane IAN-MARCUS SARAPUU

4. klasside individuaalarvestuses saavutas 29. koha 4b klassi õpilane LISETTE SIMONE TALI

4. klasside võistkondlikus arvestuses saavutas 3. koha 4B klass ja 6. koha 4A klass

 

Uru kummalised seiklused kiviajas

04/12/2018 - 21:41

Esmaspäeval (03.12) käis meie koolis ajaloolane ja kirjanik Jaak Sarapuu. Ta tegi toreda etenduse enda kirjutatud raamatu “ Uru kummalised seiklused muistes Eestis” põhjal. Etenduses sattus koolipoiss Uru kummalisel kombel Eestimaa kaugesse minevikku, kiviaega. Etendus oli väga tore ja aitab õpilastel paremini mõista meie Eestimaa väga kauget, 5000 aasta tagust minevikku. Etendusel osalesid 2.-6. klassi õpilased.

Huko Sinijärv naasis Koidulauliku konkursilt auhinnaga

03/12/2018 - 14:25

Reedel, 30. novembril toimus  L. Koidula majamuuseumis koolinoorte etluskonkursi ,,Koidulauliku valgel” Pärnumaa voor, kus esitati Lydia Koidula ja Kristiina Ehini luulet. 5. klassi õpilane Huko Sinijärv pakkus  5.-9. klassi õpilaste võistluskategoorias tugevat konkurentsi ning pälvis särava esinemise eest Koidula muuseumi auhinna.  Palju õnne! 

Marika Hoolma

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

https://parnu.postimees.ee/6467629/maanoored-esitasid-koidula-muuseumis-...

Töötukassa töötuba 9.klassile

27/11/2018 - 20:48

Esmaspäeval (26.11) käis meie koolis Töötukassa karjääriinfo spetsialist Haldi Rae, kes viis läbi 9.klassi õpilastele mõeldud töötuba. Algul tehti meile telefonis ajurünnakut, kus me kōik pidime kirjutama tööalad/kohad, mida teame. Seejärel arutlesime need läbi ja läksime edasi video juurde, mida kõik koos vaatasime. Videos nägime palju tööalasid/kohti ja saime teada, mis on hea. Pärast videot jagati meile kaardid, millega tegime testi ja Haldi Rae juhendas meid, mismoodi neid kaarte kasutada. Kui olime kõik läbi teinud, siis nägime, et igalühel on mingis tegevuses tugev külg. Lõpuks moodustasime kolm tiimi ning tegime plakatid, mida siis teistele esitlesime. See oli väga kasulik ning nüüd on meil erinevate ametite kohta rohkem informatsiooni. See töötuba oli väga meeldiv.

Täname!

Hardo Kääni 9.klassi õpilane


Rohkem pilte SIIN.

21.novembril osalesid 9. klassi õpilased kahel üritustel.

21/11/2018 - 21:55

Täna (21.11) käisid Sauga kooli õpilased kahel erineval üritusel. Kaks meie kooli õpilast käisid Tallinnas ning ülejäänutel 9. klassi õpilastel oli rõõm osaleda Are Huvikeskuses toimuval Tori Valla Noortepäeval. Seal toimunud loengu üks teemadest oli motivatsioon, kus räägiti tuleviku unistustest ja soovidest ning selgitati miks on hobid noortele kasulikud. Peale seda oli loeng ,,Ained ja arenevad ajud", kus räägiti aju arengust, ehitusest ja sellest, kuidas narkootikumid aju tööd mõjutavad ning meie tervist ja elu muudavad. Põnev loeng oli teemal ,,Miks ja kuidas peaksid inimõigused noortele korda minema?". Toodi välja inimeste erinevused ja räägiti ka veidi meie arengust. Päeva lõpetuseks esines Suur Papa ehk AROP.

Tallinnas toimus noortekonverents “Lahe koolipäev”. Tegemist oli selle ürituse 15-nda sünnipäevaga. Seal esinesid paljud Eestis tuntud inimesed, sealhulgas ka meie president Kersti Kaljulaid. Põnevate jututeemadega astusid üles veel Reet Aus, Kaarel Kotkas, Rasmus Mägi, Andrus Kivirähk,Allan Rajavee, Peep Kuld, Jaak Prints, Henrik Ehrpais, Erki Kaikkonen ja Karl-Erik Taukar. Üllatusesinejateks olid Uudo Sepp ja Stig Rästa.

Laura Seegel ja Elisabeth Rand

9.klassi õpilased

Rohkem pilte saab näha SIIT

9.klassi õpilased käisid Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilaskonverentsil

20/11/2018 - 21:13

9.klassi õpilased peavad juba hakkama mõtlema, kuhu kooli nad tahaksid edasi õppima minna. Täna (20.11.2018) oli meil võimalus käia Pärnu Ühisgümnaasiumi õpilaskonverentsil. Seal esinesid selle kooli praegused õpilased ning vilistlased. Anabella Produnov tutvustas meile oma soolokontserdi korraldamisest Pärnu Keskraamatukogus. Jaagup Lasn rääkis oma vennast, Eesti tuntud basskitarristist Siim Usinast ja sellest, millised võimalused on Pärnumaal muusikateed alustanud inimestel edaspidiseks karjääriks. Jaanus Piigert rääkis erinevatest muusikaprogrammidest ning milliseid neist on ta ise proovinud ja millised tunduvad talle kõige lihtsamad ja meelepärasemad. Vilistlane Kristlyn Liier rääkis oma õpingutest pärast gümnaasiumi lõpetamist ja oma praegusest tööst muuseumis. Kristiina Saag rääkis etnograafilisest ornamendist ja hennatehnikast ning tutvustas meile ka oma tehtud töid. Brigita Kasemets näitas ja rääkis, kuidas ta tegi linoollõike tehnikas graafiliste tööde seeria “NO PLACE IS SAFE”. Mariliis Vain ja Kadi Kazalov rääkisid mees - ja naisnäitlejate identifitseerimisest veebimeedia uudistes ja hispaanlaste identifitseerimisest Eesti veebimeedia tekstides. Viimasena esines Errit Kuldkepp, kes tutvustas oma elulugu ning rääkis oma töötamisest Ameerikas lapsehoidjana ning kuidas see teda arendas. Kokkuvõttes oli see väga hariv, mõtlemapanev ja tore üritus.

Elisabeth Rand, Emily Melissa Pilv, Kaili Hansen 9.klassi õpilased

Sauga õpilased kohtusid kirjanik Sass Hennoga

20/11/2018 - 10:29

14. novembril kohtusid 7.-9. klasside õpilased Sauga Avatud Noortekeskuses kirjanik Sass Hennoga. Kohtumisele eelnes kirjaniku loomingu käsitlemine kirjandustundides. Sass Henno, kes on tuntud ka kui räppmuusik, kirjeldas loomeprotsessi ning jutustas oma elust põnevaid ning õpetlikke lugusid. Kirjaniku kaasahaarav esinemine lõppes õpilaste küsimustesajuga.

Marika Hoolma

eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Fotode autor

Piia Salundi

Algklassi õpilased käisid teatris

15/11/2018 - 12:08

Sauga Põhikooli 1.-4. klassi õpilased käisid 13. novembril üheskoos Pärnu Kontserdimajas vaatamas Rahvusooper Estonia etendust "Karlsson Katuselt". Nii õpilased kui õpetajad jäid etendusega väga rahule. Pilte etendusel käimisest leiate SIIT.

Karlsson on ilus, ülitark ja parajalt paks mees oma parimais aastais. Ta elab katusel korstna taga, tal on seljal propeller ning tema koduuksel seisab silt: „Karlsson katuselt. Maailma parim Karlsson“. Ja sellele ei saa keegi vastu vaielda! Lavastaja Ain Mäeots: „“Karlsson katuselt“ Estonia laval lähtub täpselt kõigest sellest, mis Karlssonis peab olema: siin on üks tore ja end veidi üksikuna tundev poiss, keda kutsutakse Väikevennaks. Siin jaurab Majasokk, hiilivad pätid Fille ja Rulle, siin tehakse muumiat ja muidugi lennatakse Vaasalinna katuste kohal. See on lugu poisist, kes igatseb oma ellu midagi või kedagi täiesti erilist ja kes selle ka saab: maailma parima Karlssoni!“

Astrid Lindgreni armastatud lastejutu põhjal on libretistil Wimbergil ja heliloojal Tauno Aintsil valminud lustlik ja südamlik muusikal, millele on särtsu lisanud lavastaja Ain Mäeots.

Õpilased osalesid Varia viktoriinil

15/11/2018 - 08:57

Pärnumaa koolide huvijuhid korraldasid 14. novembril Pärnu Maavalitsuses õpilastele mõeldud Varia viktoriini, mille eesmärgiks oli tõsta õpilaste huvi meid ümbritseva vastu, süvendada nende teadmisi ja laiendada silmaringi. Mälumängu teemaks oli varia, aga seoses EV100 juubeliaastaga olid küsimused valdavalt Eesti-teemalised. Küsimused koostas Erkki Lumisalu.

Mälumäng toimus kahes vanuseastmes: 5.-9. klass ja 10.-12. klass. Põhikooli võistlusel osalesid 20 kooli meeskonnad. Sauga Põhikooli esindasid võistlusel Kaspar Reimann (5. kl), Hanna Liisa Hein (6. kl), Kevin Reimann (7. kl), Anders Vugt (8. kl) ja Elisabeth Rand (9. kl). Punkte kogus Sauga Põhikooli meeskond 29 40-st. 

 

9. klassi õpilased külastasid Pärnumaa Kutsehariduskeskust

12/11/2018 - 09:04

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse lahtiste uste päevad toimusid 8. ja 9. novembril 2018. aastal 3. Euroopa kutseoskuste nädala raames.

Ka meie klass osales lahtiste uste päeval 9. novembril, mil toimusid erinevaid erialasid tutvustavad töötoad ja igaüks sai osaleda töötoas, mis kõige rohkem huvitas.

Hardo jagas mõtteid: “Mootorsõidukitehniku eriala on üsna huvitav ja seal õpid selgeks mootorehituse, töökojas on sõbralik seltskond ja soovitan kõigile.” 

Tüdrukud, kes valisid eriala müüja-klienditeenindaja (müügispetsialisti) rääkisid: "Töötoas tutvustati meile eriala. Mängisime kuldvillakut. Testisime oma teadmisi tootemärkide tundmisest ning lõpetuseks lugesime raha.” 

Samuti oli väga põnev eriala kosmeetik, mille töötoas saime vaadata, millist tööd teevad kosmeetikud igapäevaselt. Nägime põhjalikult, kuidas tehti pediküüri, maniküüri, massaaži ning näohooldust. Meile räägiti seal ka oma näonaha puhastamisest ja selle eet hoolt kandmisest. 

Need, kes valisid riigikaitse töötoa, veetsid päeva relvasimulaatoris ja see osutus isegi meeldivaks kogemuseks. Kristo jagas kogemust: "Saime ka paar mängu proovitud ja see mulle meeldis."

Väga põnev ja kasulik oli pastataigna valmistamine koka erialal.

Kokkuvõtteks võib öelda, et meie klassile meeldis viibida kutsehariduskeskuses. Saime palju uusi teadmisi ja kogemusi.

 

Evelina Gorjatševa 

9.klassi õpilane

Koolis liikusid mardisandid

09/11/2018 - 10:19

Mardilaupäeval (9.11) liikusid koolis ringi mardisandid, kes käisid klassist klassi õpiedukust ja head hinnete õnne soovimas. Igas klassis tutvustasid mardisandid ka lühidalt Mardipäeva kombeid ja ajalugu. 

Mardipere ema jutustas: "Mardipäevaks pidid kõik põllutööd lõpetatud olema. Hingedeaja sisse või lõppu jäävat mardipäeva on seostatud surnute mälestamisega, võib-olla seepärast, et sarnase kõlaga nime kannab surmahaldjas mardus. Mardipäeval kehtis teatud tööde tegemise keeld, eeskätt olid keelatud lina- ja villatööd. Mardipäev lõpetas välitööd ning alustas talviste tubaste tööde perioodi. Vanemas mardipäeva kommete tavas pole kerjamist. Tuntuim mardipäevakomme on mardisantide (st mardikerjuste) ehk martide ringijooksmine, mida tehti mardipäeva eelõhtul. Marti jooksmas ehk mardisandiks käisid algselt noormehed, kes riietusid tumedatesse rõivastesse, kandsid pahupidi pööratud kasukaid, takkudest valehabemeid, rohmakaid maske jm kandjat tundmatuks tegevaid esemeid."

Seejärel küsisid pisemad mardsandid õpilastelt mõistatusi, nt "Must suu, punane keel?", "Üks ema, seitse last?", "Kes on 12 näoga mees?"

Iga klass sai mardisantidelt sõnumi "Kes teeb, see jõuab. Palju õpiedu ja heade hinnete õnne!"

Mardisantideks kehastusid õpilasesinduse liikmed Eliise Ellik, Hardo Olaf Karjus, Ilana Simane, Christin Rohtla, Marcus Pürg, Kevin Reimann, Ranno Peet ja Johanna Türnpu.

Õpilasesinduse liikmed osalesid Pärnumaa Õpilasesinduste õppepäeval

08/11/2018 - 09:01

Pärnumaa koolide õpilasesinduste liikmed kogunesid 7. novembril Sindi Gümnaasiumisse, et osaleda neile suunatud õppepäeval "Osalus kui kogukonna alustala II". Õpilased jagasid kogemusi, mida nad seni teinud on ja mõtteid, mida nad tulevikus veel teha sooviksid koolitaja Harald Lepiski juhtimisel. Huvijuhtidele toimus samal ajal Erik Orgu loeng eesmärkide püstitamisest ja tervislikust toitumisest.

Sauga Põhikooli õpilasesindusest osalesid õppepäeval Ilana Simane, Christin Rohtla, Kevin Reimann ja Marcus Pürg. 

Ilana ja Christin kirjeldavad päeva nii: 7.11.2018 toimus Sindis Gümnaasiumis õpilasesinduste õppepäev. Õppepäeval jagati teadmisi, oskusi ja julgust oma ideid ellu viia. Saime seal väga paljude uute inimestega tuttavaks ning nendega suhelda. Kõik olid väga sõbralikud ja huvitava taustalooga. Saime palju teadmisi ja uue kogemuse võrra rikkamaks. See oli üks vahva ja positiivne üritus. 

Rohkem infot õppepäeva kohta leiate SIIT ja SIIT

Vaata pildigaleriid SIIT

Projektidest

30/10/2018 - 19:18

Aastatel 2016-2018 oli kool seotud kahe rahvusvahelise Erasmus+ projektiga. Nende projektide kodulehtede lingid on leitavad kooli kodulehel. Projektijuhi eestvedamisel said nende kahe aasta jooksul kooliõpilased osa erinevatest projektipõhistest ülesannetest, samuti avanes paljudel lastel võimalus reisida välismaale.

Lisaks Erasmus+ projektidele osales kool ka eTwinningu projektis ’’Eco friendly actions II,’’ kus meie koolile omistati projekti lõppedes Euroopa kvaliteedimärk.

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2018/2019 õppeaastast alates 180 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 57, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides klassides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Koolis on käsil videote tegemine erinevatest tunnimaterjalidest, et õpilastel oleks haiguse tõttu koju jäämise korral võimalik tundi järelevaadata ja õppida.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik ega tekita koolistressi.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel (1.- 4. klassini) on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus pikapäevarühma õpetaja juhendamisel tehakse koduseid ülesandeid.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Kõik huviringid on õpilastele tasuta. Koolis on näiteks tantsuring, mudilaskoor, pilliõpe (klaver) jne. Ringitunnid on tasuta.
 • Ekskursioonid on kooli poolt toetatud ja õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!

Sauga Põhikool Facebookis

12/08/2015 - 14:36

TÄHELEPANU!

Sauga Põhikoolil on ka Facebook!

ManusSuurus
PDF icon Koolibussi marsruut Kilksama-Sauga suunal.255.06 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Kilksama suunal.248.72 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Urge-Sauga suunal646.78 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Urge suunal.645.41 KB