Jõulumäe krossijooks 2021

Reedel, 8.oktoobril toimusid Jõulumäel Pärnu maakoolide meistrivõistlused pendel- ja krossiteatejooksus. Ilus ilm tõi Jõulumäe metsade alla võistlema kokku 237 õpilast.

Võistlused algasid põhikoolide pendelteatejooksuga, kus Sauga Põhikooli võistkonnale pakkusid konkurentsi veel 6 põhikooli. Kõik meie jooksjad tegid väga tubli etteaste, teatepulka vahetati korralikult ja nii saavutati Uulu põhikooli ja Tori põhikooli ees esikoht! Pendelteatejooksus tegid meil kaasa Andreas Kaljusoo, Oscar Lepiku, Lisanna Sinisalu, Lisandra Ellik, Kenert Meiner, Reimo Pahk, Kristella Kajamäe, Lorete Maria Sireneva, Reemo Kivihall, Stig Airon Jaakson, Eliise Ellik, Melany Mirell Pilv, Antonio Rand, Markus Tugevus, Johanna Türnpu, Merili Klammer.

Seejärel jätkusid võistlused krossiteatejooksudega, kus meie võistkondi saatis suur edu. 1-3 klasside tüdrukud ja poisid jooksid 3x300 meetri teatejooksu. Meie poiste võistkond saavutas ülekaaluka võidu, kui teiseks tulnud Kilingi-Nõmme gümnaasiumi poisse edestati 6,1 sekundiga. Võidukasse võistkonda kuulusid Andreas Kaljusoo, Roland Tali ja Oscar Lepiku. Väga vapralt jooksis ka meie 1-3 klasside tüdrukute võistkond, kes saavutas 5.koha. Medalikohast jäi puudu vaid 0,6 sekundit. Võistkonnas jooksid Lisandra Ellik, Lisanna Sinisalu ja Loore-Lee Valgepea.

4-5 klasside tüdrukud ja poisid jooksid 3x500 meetri teatejooksu. Siin oli meil võistlustules lausa kaks tüdrukute võistkonda, sest kiireid tüdrukuid on meil rohkem kui ühte võistkonda mahub. Meie esimene võistkond koosseisus Kristella Kajamäe, Kreteliis Kajamäe ja Mirabel Chrystelle Jaakson saavutasid tubli kolmanda koha! Meie teine võistkond lõpetas jooksu samuti tubli 7.kohaga. Võistkonda kuulusid Lisandra Aniste, Hanna-Elisabet Jürimaa, Lorete Maria Sireneva. 4-5 klasside poisid saavutasid 3x500 meetri teatejooksus 8.koha. Võistkonnas jooksid Reimo Pahk, Koit Leinus ja Kenert Meiner.

6-7 klasside tüdrukud jooksid samuti 3x500 meetri teatejooksu. Grete Tiitus, Melany Mirell Pilv ja Eliise Ellik saavutasid kindla esikoha, edestades teiseks tulnud Uulu põhikooli esimest võistkonda 8 sekundiga.

Medalid riputati kaela ka meie 8-9 klasside võistkondadele. Tüdrukud jooksid 3x500 meetri teatejooksu ja seal saavutati tubli kolmas koht. Pronksmedalid said kaela Merili Klammer, Anita Leilop ja Johanna Türnpu. Poisid pidid jooksma 3x1000 meetri teatejooksu. Meie võistkond koosseisus Markus Tugevus, Rasmus Tiitus ja Antonio Rand saavutas väga tubli teise koha, edestades põnevas lõpuheitluses vaid 0,9 sekundiga Uulu põhikooli võistkonda.

Nii lõppesid need võistlused meie võistkondadele edukalt, kui viiel korral jõuti autasustamisele ehk kolme parema sekka! Lisaks saavutati  veel pendelteatejooksu võit. Kiidame Sauga põhikooli tublisid sportlasi!