8. klass Mukri rabas

02. oktoobril käisid meie kooli 8. klassi õpilased väikesel matkal Mukri rabas. Raplamaal Eidapere lähedal asuv Mukri raba on tekkinud järve soostumisel umbes 10 000-9000 aastat tagasi ja seda peetakse Eestis üheks vanimaks sooks. Matkaraja pikkus on umbes 2,5 km. Rabarajal asuvad veesilmad vesiroosidega ja vaatetorn, kust avaneb kaunis vaade kogu rabale. Legendi järgi olevat rabas uppunud Krõõda-nimeline naisterahvas ning sellest ajast olevat Mukri männid punase koorega. 8. klassi õpilased otsisid ja uurisid erinevaid rabataimi ja –loomi. Leidsime nii jõhvikaid, pohli kui kukemarju. Uurisime samblaid ja koldasid, mida just koolitunnis õppisime. Kohtasime nastikutki. Nautisime kaunist vaadet vaatetornist ja pidasime väikese pikniku rabajärve kaldal.

Loodusainete õpetaja,

Rena Ridalaan

Rohkem pilte SIIN.