Heategevuslik teatejooks 2020

Kolmapäeval, 23.septembril toimus Pärnu Rannastaadionil heategevuslik teatejooks, mille eesmärgiks on koguda raha Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja rajamiseks. Peale Pärnu toimus 15.heategevusjooks 27 linnas ja asulas üle Eesti. See on Eesti suurim koolinoorte spordiüritus ja ühtlasi üleeuroopalise spordinädala avaüritus. Võistlused avas ja esimese stardipaugu lasi Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Enne võistluste algust tehti presidendiga ka ühispilt, millest said osa võtta ka Sauga Põhikooli õpilased.

Pärnu heategevusjooksust võtsid osa ligi 1400 õpilast linna ja maakonna koolidest. Meie koolist oli välja pandud 6 võistkonda – kaks viiendate klasside võistkonda (millest ühes jooksid neljanda klassi õpilased), üks kuuenda, üks seitsmenda, üks kaheksanda ja üks üheksanda klassi võistkond. Igas võistkonnas jooksid 4 poissi ja 4 tüdrukut ja igaühel tuli läbida 150-250 meetrit. Kõik osalejad said endale kollase mesikäpa T-särgi ja mesikäpa maiustusi.

Sellel teatejooksul võitjaid välja ei selgitatud. See aga ei tähendanud, et kõik noored poleks teatepulka saades maksimaalselt pingutanud.

Päikesepaistelise ilmaga Rannastaadionil toimunud jooksust tundsid loodetavasti kõik rõõmu, sest teatejooksu eesmärk oli propageerida laste tervislikku elustiili ja muuta liikumisharjumusi!

Romet Mihkels
kehalise kasvatuse õpetaja