Inspiratsioonipäev puudutas ja pani mõtlema

6. oktoobril toimus ettevõtlusnädala raames taaskord Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev. Meie koolist võttis sellest osa 9. klass, päeva aitasid läbi viia Pilleriin Türnpu ja Karolin Põbo.

Käesoleva aasta inspiratsioonipäeva teemaks oli „Enesekindlus ja enesekehtestamine“. Olude sunnil toimus üritus veebipõhiselt. Koguneti klassi, kus kuulati-vaadati loenguid. Loengute vaheajad sisustati aktiivsete tegevustega, mängiti bingot, tehti toredaid pilte ja jagati ka auhindu.

9. klassi õpilane Marilin Aak leidis, et kõige huvitavam esineja oli Sass Henno, kes rääkis pere- ja suhtevägivallast. ,,Ta rääkis nii, et pani tõsiselt mõtlema selle üle, kui palju halbu inimesi meie ümber on. Sass Henno ise üritab ohvreid väga palju aidata. Ta rõhutas, et vägivallaohvrid ei tohiks muret varjata, seda peaks jagama teistega. See teema oli väga põnev.“ Marilini arvates oli kõiki esinejaid huvitav kuulata, õpilaste tagasiside oli enamasti positiivne.

,,Mulle meeldis ettevõtja Sandra Raju loeng,“ lausus Greete Kalmus. ,,Ta rääkis vigadest, mida on oma elus teinud.“ Rain-Robin Kurg lisas: ,,Minu arvates on tähtis, et saaksime õppida teiste eksimustest, siis ei juhtu meiega samamoodi.“

,,Mind tegi Sass Henno jutt hingetuks, see oli väga õpetlik, tavaliselt sellistest teemadest ei julgeta rääkida, aga on vaja,“ kirjeldas päeva suurimat elamust Kauri Auväärt.

Marika Hoolma

klassijuhataja