Laulufestival „Väike KooliCanto 2017“

Pärnu maakonna koolide 1.-5. klasside õpilaste laulufestival „Väike KooliCanto 2017“ toimus 15. novembril  Sauga Avatud Noortekeskuses. Korraldaja oli juba  neljandat korda Sauga Põhikool. Laulufestivalil osales 65 õpilast 14-ne juhendajaga 14-st maakonna koolist. Laulufestivalile oli registreerunud 13 laulusolisti ja 11 duetti-ansamblit.

Laulufestivali žüriis osalesid ansambli „Sibyl Vane’i“ laulja ja kitarrist Helena Randlaht, Sauga Põhikooli õpetaja Silja Heinsalu ja ansambli „Howling Sky“ laulja ja kitarrist Peeter Hansen. Žürii tunnustuse pälvis kuus ansamblit ja seitse laulusolisti.

Meie kooli esindasid 1. klassi õpilane Marin Tiits, kes laulis R, Pajusaare  laulu „Raagus pihlaka laul“  ja 1. klasside ansambel, kes esitas M. Hundi laulu „Rebaste laul.“ Mõlemad osalejad pälvisid žürii tunnustuse. Laulufestivali lõpus esitas žürii  liige Peeter Hansen saali kaasahaaravalt O. Rootsi laulu „Küll on tähed.“  Järgmisel aastal  loodetakse kohtuda juba Pärnu-Jaagupis.

Tiina Männik,

Sauga Põhikooli õpetaja