Loeng "Jäätmete sorteerimine" 2020

Oktoobrikuu teisel nädalal toimusid Sauga Põhikoolis algklasside õpilastele loengud teemal „Jäätmete sorteerimine“. Õpetaja Maile Lilletai kutsus kooli keskkonnahariduse spetsialisti Kalle Kõllamaa. Õppeprogrammi eesmärgiks oli suunata mõtlema, mida saame ise ära teha selleks, et jäätmeteket vähendada ning kuidas toimetada juba tekkinud jäätmetega. Lapsed said vastuseid ka paljudele küsimustele: Kuidas käituda majapidamises tekkivate jäätmetega? Kuhu jäätmed viiakse ja mis nendega edasi tehakse? Milliseid jäätmeid saab taaskasutada? Kus asub kodulinna (valla) jäätmejaam ja prügikonteinerid? Õppeprogramm oli koostatud lähtudes aktiivõppe põhimõtetest – õpilased said teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu ja kõigil osalejatel oli võimalus harjutada programmi läbiviija poolt kaasa võetud jäätmete sorteerimist.

Loeng oli hariv ja huvitav.

Merike Rahtma

3.b klassijuhataja