Maikuu spordivõistlused 2019

Maikuus toimusid mitu võistlust, millest Sauga Põhikooli õpilased osa võtsid.

14.mail toimus Paikuse staadionilTV10 Olümpiastarti neljas Pärnumaa etapp. Vanemate poiste vanuseklassis tegi kaasa Henri Pärn. Ta oli 1000 meetri jooksus neljas ajaga 3.25,2, kettaheites teine tulemusega 20.68 ja palliviskes neljas 45.45ga.

Vanemate tüdrukute arvestuses võistles Pilleriin Türnpu. Pilleriin oli 600 meetri jooksus kuues ajaga 1.56,39 ning kettaheites viies 17.09ga. Nooremate tüdrukute 600 meetri jooksus tuli viiendaks Eliise Ellik, kelle aeg oli 2.09,55.

17.mail toimusid Paikuse staadionil Pärnumaa Koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus. Kokku osales nendel võistlustel 248 õpilast 26st Pärnu linna ja maakonna koolist. Arvestust peeti linna ja maakoolidele ühiselt.

U16 vanuseklassis võistles edukalt Carlyn Pukk. 100 meetri eeljooksude järel jõudis ta paremuselt kolmanda ajaga finaali. Finaaljooksu lõpetas ta teisena, kaotades esimesele vaid ühe tuhandiksekundiga. Teise koha tõi aeg 13,42. 10.koha sai Pilleriin Türnpuajaga 14,81.

Sama vanuseklassi kaugushüppes oli Carlyn samuti teine tulemusega 5.19. Pikalt võistlust juhtinud Carlyn loovutas esikoha alles päris viimase katsega, kui konkurent hüppas 7 sentimeetrit kaugemale. Kuulitõukes oli Carlyn tulemusega 10.54 kolmas. Kõrgushüppes pidi Pilleriin Türnpu leppima neljanda kohaga. Ta sai jagu kõrgusest 1.40. Sama kõrgele suutis hüpata ka kolmanda koha võitnud sportlane, ent määravaks sai ebaõnnestunud katsete arv.

U16 vanuseklassi poiste 800 meetri jooksus tuli Henri Pärnviiendale kohale ajaga 2.45,14.

Kõige nooremas ehk U14 vanuseklassis võistles Eliise Ellik, kes jõudis tüdrukute 100 meetri jooksu finaali ja tuli seal lõpuks viiendaks ajaga 15,61.

29.mail toimusid Vändra staadionil aga Pärnu maakoolide algklasside spordimängud. Meie kooli võistkonda kuulusid Eliise Ellik, Melany Mirell Pilv, Marin Tiits, Sandra Turba, Ramon Meiner, Romen Lohu, Stig Airon Jaakson ja Ranno Peet. Kokku osales nendel võistlustel 99 õpilast erinevatest maakonna koolidest.

Tüdrukute arvestuses võitis kaks esikohta Eliise Ellik. Kaugushüppe võitis ta 3.68ga ja 60 meetri jooksu 8,7ga. 60 meetri jooksus sai Melany 11.koha aja 9,9. Kaugushüppes oli Melany 3.45ga kuues. Kokku osales 28 tüdrukut.

Poiste parimad kohad tulid palliviskes, kui Romen oli üheksas 36.31ga, Stig Airot kümnes  35.81ga ja Ramon üheteistkümnes 35.52ga. Ka poiste arvestuses tegi kaasa 28 võistlejat.