Muuda end nähtavaks ja ohutut liiklemist! 2020

Pimeda aastaaja saabudes muutub jalakäijate ohutus maanteedel aktuaalsemaks kui kunagi varem. Helkuri kandmine on kõige kergem viis enda turvalisuse tagamiseks. On väga oluline, et iga lapse vanemad kannaksid helkureid ise ja kontrolliksid regulaarselt ka, kas nende lapse ülerõivastel on helkurid.

17. novembril tehti Sauga põhikoolis taaskord helkurhekki. 3.a, 3.b ja 4. klassi õpilased paigutasid kooli ääres oleva heki peale helkurid ning tuletasid üksteisele meelde ohutu liiklemise tähtsust. Sellele helkurhekile on oodatud ka teiste üleliigsed helkurid, kes tahavad kaasa lüüa helkuri tähtsuse demonstreerimisel.

2. ja 4. klassi õpilased  valmistasid koolimaja stendidele ka näituse “Ole nähtav”. Õpilased valmistasid kunstiteose, kuhu joonistati inimene, kellele kleebiti külge päris helkur. Kunstitööd on väga vahvad.

Teema "Ole teel nähtav" raames käis 4. klassil külas ka lapsevanem Aleksandra Jegorova, kelle hobiks on toredaid helkureid valmistada. Koos tehti omale meelepärased helkurid. Enda kätega valmistatud helkurit on uhke ja tore kanda.

Sauga Põhikooli õpetajad kontrollivad hommikuti õpilaste helkurite olemasolu tihti, kuid ka õpilasesindusel on plaanis mõned kontrollhommikud korraldada, et kõik meie kooli õpilased oleksid kaitstud ja terved.

Taga iseenda ja teiste ohutus!

Karolina Toomsalu
4. klassi klassijuhataja