Sauga kooli sügismatk

6. septembril toimus Sauga Põhikooli igasügisene matk, kus osalesid kõik kooli õpilased ja õpetajad. Käesoleval  aastal otsustasime ajaloo kasuks ja külastasime Soontagana maalinna, Mihkli kirikut ja Oidrema mõisa. Soontagana maalinna jõudmiseks matkasime läbi metsa paar kilomeetrit, kohale jõudes sai ronida vaatetorni ning uudistada linnuse vallil, juurde rääkisime maalinna ajaloost. Seejärel suundusime Mihkli kirikusse, kus ootas meid kirikuõpetaja Kaido Saak, kes rääkis õpilastele lühidalt kiriku ajaloost, erinevatest usulahkudest  ning näitas lisaks kirikule pastoraadihoonet. Tähelepanuta ei jäänud ka mälestusmärk kuulsaimale metsavennale Ants Kaljurannale (Hirmus Ants).Viimase kohana külastasime Oidrema mõisa, kus sealne mõisahärra Riho Erismaa  tutvustas mõisa ajalugu ning rääkis oma põllumajandusmõisa töödest ning tegemistest.

Sügismatk läks väga korda – ilm oli ilus ning saime tuttavaks huvitavate paikadega oma kodukandis.
Pildid üleval peagi kooli kodulehe pildigaleriis.

Merlin Kajalainen ja Heli Alumets