TEADE

Käies kaasas muutustega infotehnoloogiavaldkonnas võtab Sauga Põhikool 2014/2015. õppeaastast kasutusele elektroonilised õpilaspiletid. Soovitame taotleda pangalt rahvusvahelist ISIC õpilaspiletit pangakaardina (pangakaart ISIC Õpilane).

ISIC Õpilane on pangakaart, mis ühendab endas rahvusvahelise ISIC Õpilase õpilaspileti ja rahvusvahelise deebetkaardi funktsioonid. ISIC Õpilane võimaldab teha pangatehinguid nagu tavalise deebetkaardiga, tõestada ettenäitaja õpilasstaatust kogu maailmas ning saada soodustusi tuhandetes paikades Eestis ja välismaal. Kaart ISIC Õpilane sisaldab ka puutevaba kiipi, mis võimaldab seda tulevikus ühistranspordis kasutada.

Paberkandjal väljastatud õpilaspiletid kehtivad ka edaspidi, kuid soov võtta kasutusele elektroonilised õpilaspiletid väljendab kooli üleminekut digiajastusse.

Kaardi taotlemine 6-17-aastasele õpilasele

Kaarti saab taotleda SEB panga kaudu, selle väljastamine ja hoolduskulud on tasuta. Teiste pankade osas teave puudub.

Kui lapsevanemal on internetipank, saab lapsevanem oma internetipangast lapsele kaardi tellida, kui seob selle oma kontoga. Kui lapsel on olemas oma isiklik konto ja internetipanga leping ning soovitakse kaarti siduda lapse kontoga, tuleb esitada kaardi tellimus lapse internetipanga kaudu. (vt www.seb.ee/isic)

Kaarti on võimalik taotleda SEB pangakontorites ja Postipankades. Kaardi taotlemiseks tuleb kaasa võtta:
- lapse ja vanema isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart või juhiluba)
- lapse dokumendiformaadis värvifoto
- kehtiv õpilaspilet (selle puudumisel kooli tõend selle kohta, et laps seal õpib)

Kaarti võib pangakontoris taotleda lapsevanem üksi, kaardile järele peavad minema laps ja lapsevanem koos.

Olemasolevaid digipilte on võimalus küsida klassijuhatajate käest e-posti teel.