Uudised

Lugemishuvilised käisid papa Jannseni koolitunnis 15. detsember Marika Hoolma ja Merike Rahtma


15. detsembril külastasid 3.-6. klassi kõige tublimad raamatulugejad Koidula muuseumi. Mänguline papa Jannseni koolitund viis kõiki ajas ligi 150 aastat tagasi. Prooviti kirjutamist sule ja tindiga, õpiti arvelaual rehkendamist ning vanas kirjaviisis teksti lugemist. Palju nalja tegi see, kui koolmeister näitas, kuidas vanasti sai korrarikkujaid lapsi kõrvast sikutada, tutistada või kepiga vastu sõrmi lüüa. Üllatavalt hästi välja tulnud kooris lugemise ja harmooniumi saatel laulmise eest said lapsed aga kiita.  

Meie kooli lugemisprojekt ,,Soovita mulle raamatut!“, mille eesmärgiks on innustada lapsi lugema, jätkub õppeaasta lõpuni. Lisaks lugemiselamustele ootavad parimaid lugejaid ees ka põnevad kirjanduslikud õppekäigud.

 

15. detsembril külastasid 3.-6. klassi kõige tublimad raamatulugejad Koidula muuseumi. Mänguline papa Jannseni koolitund viis kõiki ajas ligi 150 aastat tagasi. Prooviti kirjutamist sule ja tindiga, õpiti arvelaual rehkendamist ning vanas kirjaviisis teksti lugemist. Palju nalja tegi see, kui koolmeister näitas, kuidas vanasti sai korrarikkujaid lapsi kõrvast sikutada, tutistada või kepiga vastu sõrmi lüüa. Üllatavalt hästi välja tulnud kooris lugemise ja harmooniumi saatel laulmise eest said lapsed aga kiita.  

Meie kooli lugemisprojekt ,,Soovita mulle raamatut!“, mille eesmärgiks on innustada lapsi lugema, jätkub õppeaasta lõpuni. Lisaks lugemiselamustele ootavad parimaid lugejaid ees ka põnevad kirjanduslikud õppekäigud.