Uudised

Pärnu maakoolide krossijooksu meistrivõistlused Jõulumäel 05. mai Romet Mihkels

Pärnu maakoolide krossijooksu meistrivõistlustest võttis osa üle 300 õpilase paljudest maakonna koolidest. Sauga Põhikooli õpilastele kulgesid võistlused väga edukalt: kokku võideti kuus medalit ning saavutati arvukalt kohti esikümnes.

1-3. klassi poiste 300 meetri jooksus tegi kaasa 61 võistlejat. Kaspar Orm ja Riko Oja jooksid välja võrdse aja 1.20,0 ning jäid sellega jagama kõrget 4-5.kohta. Medalist jäi poistel lahutama 1,5 sekundit. Sama vanuseklassi tüdrukute 300 meetri jooksus osales 47 jooksjat. Meie parimana saavutas Liis Leinus 10.koha (1.29,0), Christlyn Pukk saavutas 14.koha (1.30,0).

4-5.klassi poiste 500 meetri jooksus tegi kaasa 45 võistlejat. Esikoha võitis Kenert Meiner, kelle võiduaeg oli 1.41,5. Koit Leinus saavutas 8.koha ajaga 1.46,7, Reimo Pahk 13.koha ajaga 1.50,0. Andreas Kaljusoo saavutas 15.koha ajaga 1.50,5. 4-5.klassi tüdrukute 500 meetri jooksus saavutas 2.koha Maarja Elisee Kalmus, kelle aeg oli 1.44,0. Emilia Hrabrov saavutas 4.koha ajaga 1.45,0. Medalist jäi Emilial puudu vaid 0,7 sekundit. Tubli jooksu tegi ka Lisandra Aniste, kes saavutas 13.koha ajaga 1.52,5.

6-7.klassi poistel tuli läbida juba 1000 meetrit. Kolmanda koha saavutas Stig Airon Jaakson ajaga 3.39. 6-7.klassi tüdrukute 500 meetri jooksus võitis teise koha Mirabel Chrystelle Jaakson ajaga 1.40,5. Kristella Kajamäe saavutas 4.koha ajaga 1.41,0. Kristellal jäi pronksmedalist puudu vaid 0,1 sekundit. Sofia Smirnov kaotas omakorda ühe sekundiga Kristellale ja saavutas 5.koha. Kreteliis Kajamäe jooksis välja seitsmenda aja 1.42,7. Esikümnesse mahtus veel Lorete-Maria Sireneva ajaga 1.44,2. Tema saavutas 9.koha.

8-9.klassi tüdrukute 500 meetri jooksus võitis esikoha Johanna Türnpu ajaga 1.38,5. Kaksikvõidu tõi meile Eliise Ellik, tema teise koha aeg oli 1.39,5. Väga hästi jooksid ka teised tüdrukud: Grete Tiitus saavutas 4.koha (1.42,5), Merili Klammer 5.koha (1.45,0), Anita Leilop 8.koha (1.52,5), Melany Mirell Pilv 12.koha (1.58,0). Tüdrukutel oli kavas ka pikem distants – 2000 meetrit ning seal tegi kaasa Laura Leinus, kes saavutas 4.koha ajaga 11.02,2.

Väga hea võistluskogemuse said ka teised meie võistlejad, kes andsid endast jooksurajal kõik, mis anda oli. Kiidusõnad on ka nemad kahtlemata ära teeninud: Ranet Sillaste, Eerik Nurk, Sander Kaljusoo, Axel Taigla, Kalvin Kruusmaa, Sofi Anette Elissaar, Delise Kokla, Heily Marie Kukke, Hanna Deliisa Guff, Miia Marii Valgepea, Oscar Lepiku, Rico-Robin Valgepea, Roland Tali, Johannes Tammet, Lisanna Sinisalu, Lisandra Ellik, Reemo Kivihall.