Töötuba "Tark laps kooliteel" õpetas 1. klasside õpilastele ohutut liiklemist 17. september Margit Lott

Koolis toimus 1. klasside õpilastele töötuba "Tark laps kooliteel", mille eesmärgiks oli õpetada lastele ohutut liiklemist. Töötoas räägiti, kuidas koolitee turvaliseks muuta, õpetati õigesti teed ületama ning selgitati jalgrattaga liiklemise reegleid. Koos vaadati teemakohaseid videosid, mis aitasid liiklusreegleid paremini mõista. Lisaks said õpilased koju kaasa infobrošüürid „Tark laps kooliteel”, et kodus koos vanematega teemat veelgi arutada. Õpilased osalesid aktiivselt aruteludes ja said tunnis praktilisi teadmisi.

Kuna pime aeg on peagi saabumas, oli õpituba eriti ajakohane ja vajalik. Töötoas räägiti lastele, kui oluline on kanda helkurit, et pimedal ajal olla liikluses nähtav. Lapsed õppisid, et ilma helkurita on jalakäija autojuhile raskesti märgatav, mis suurendab ohtu liikluses. Praktilise tegevuse käigus kaunistasid lapsed paberist nukke helkurkleepsudega, et näitlikustada, kuidas helkurit õigesti kanda. Nii said õpilased teadmise, et helkur võib päästa elusid ja on hädavajalik koolitee turvaliseks muutmisel, eriti pimedal ajal.

Lapsed olid suurepärased arutlejad ning nende teadmised ohutust liiklemisest olid juba algusest peale muljetavaldavad.

Ohutut liiklemist!

Ohutut liiklemist!