Õpilasesindus nautis Reiu jõel kanumaatka 09. oktoober Margit Lott

Õpilasesinduse väljasõit Reiu Puhkekeskusesse sai teoks tänu Sauga noortekeskuse noorte projektikonkursile "Pakume Pappi!", kus noored esitasid oma projektiidee ja said selle teostamiseks vajalikku rahastust.

Vaatamata sellele, et kanuu- ja kajakisõidu hooaeg oli ametlikult lõppenud ning ilm oli kehvapoolne, ei lasknud noored end sellest heidutada. Puhkekeskuses võeti õpilased vastu kui tugevad eestlased, kelle motoks: pole halba ilma, on vale riietus. Instruktsioonid kuulatud, suunduti entusiastlikult jõe peale, et nautida seiklust kanuude ja kajakkidega.

Veesõidud pakkusid noortele rohkelt uusi kogemusi ja lõbusaid hetki. Õpilasesinduse pesamuna liige Isabella tõdes, et Loore Mai oli kui õpetaja, kes juhendas teda ja Mariitet aerutamises, koos veedetud aeg oli väga tore. Mirell sõnas, et kuigi kanuutamine oli väsitav, oli see „mega äge“, eriti kuna see oli tema esimene kord kanuuga sõita ja seda koos õpilasesindusega. Lisandra kirjeldas päeva kui „täiusliku“ ja hindas võimalust proovida midagi uut ja huvitavat koos imeliste inimestega.

Koostöö oli jõe peal võtmetähtsusega. Loore-Lee jagas, et väga lõbus oli koos vee peal sõita ja sai palju nalja. Emily rõhutas, et ilm ja sportlik väljakutse panid nad proovile, kuid sihikindlus ja tiimitöö aitasid kõikidest raskustest üle saada.  Mirabel mainis naljatledes, et ta oli „passenger printsess“ ja DJ, kuid ka temal oli super lõbus, sest nalja sai palju.

Loore lisas: „Tänane päev oli väga lahe. Sai palju nalja ja esimest korda kajakkiga oli oma moodi kogemus sõita. Eriti lahe oli kogeda erinevaid olukordi ja kuidas nendes hakkama saada. Lõppkokkuvõttes oli nii äge päev meie armsa õpilasesindusega ja nii tore, et saime selle projekti tasuta teostada!“

Pärast matka suundus seltskond ühisele piknikule, mis algselt oli planeeritud õue, aga puhkekeskusel jäi märkamata tellimusse lisatud päike, mistõttu otsustati teha see soojas ja hubases siseruumis. Mariite-Marleen sõnas: „Väga lõbus oli kanuutada sellise seltskonnaga mis meil on. Ma arvan, et kõigil oli täna väga-väga tore päev. Mõned said natuke märjaks, aga see ei muutnud meie tuju. Meil oli ikkagi lõbus ja naljakas päev. Minul ja Isabellal oli väga hea õpetaja Loore-Mai, kes õpetas meile rohkem tiimitööd“. Erleen lisas, et koos veedetud aeg oli täis nalja ja rõõmu, ning ühine piknik pani päevale toreda punkti.

Väljasõit oli midagi enamat kui lihtsalt sportlik tegevus – see oli päev täis tiimitööd, uusi kogemusi ja palju nalja. Noored said nautida veematka ja ühist aega ning tõdesid, et isegi kehv ilm ei suuda head seltskonda ja lõbusat meeleolu rikkuda.